İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Hoşgeldiniz, 18 Ocak 2023
Beğen 0
Ana Sayfa » ilahi sözleri » Bize Onu Anlat İlahi Sözleri

Bize Onu Anlat İlahi Sözleri

Bize Onu Anlat Sözleri – Bize Onu Anlat İlahisini Dinle – Bize Onu Anlat İlahi Sözleri

Mehmet Özata kaleminden yazılan Bize Onu Anlat ilahisinin sözlerisini sizler için aşağıda derledik. Bize Onu Anlat İlahisinin Sözlerine aşağıdan erişebilirsiniz.

Bize Onu Anlat Sözleri – Bize Onu Anlat İlahinin Sözleri

 

Sahralar zalimlere olan öfkesinden mi kızgın, yoksa Ashabın bedeninden akan kanlar mı yangın. Sen söyle ey Bedir. Sen söyle ey Uhud. Mekke yolların dile gelsin. Bize onu anlatsın. Sevdasını haykırsın. Güzelliğini anlatsın ümmetine. Ay mübareğin nurunu anlatsın. Karanlık çöl gecelerine. Kokusunu anlat güllere. Ama solmak bilmeyenlere. Çünkü o kışı olmayan bir bahar. Bütün çiçekler birleşse yine de yine de ondan kokar. Tebessüm edişini anlat. Rahmet bakışlarını. Şefkatindeki ilacını. Mü’minlere olan gözyaşını. Bize onu anlat. Ey Hazreti Hatice. Annelerin annesi. Efendimizin kutlu tesellisi. Nasıl sadık olduğunu anlat. Anlat ki şimdi zevcelerine ihanet eden zinadan hayâ etmeyen biçareler secdelere kapansın. Gözyaşıyla Allah’a yalvarsın ve emanet edilen eşlerine nimet nazarıyla baksın.
Bize onu anlat. Ey Hazreti Hamza. Sen ki Allah’tan başkasına boyun eğmeyen bir yüreksin Ona nasıl kalkan olduğu anlat. Anlat ki yıllardır uyuyan kalpler bir şahlanışla dirilsin Gözlerden perdeler insin. Kılıçlar Allah için bilensin. Efendimizi anlat bizlere. Ey Hazreti Bilal. Kırbaçlar bedeninde yara açtıkça kamçılanan imanını Muhammed demenin tadını anlat varlığın sultanını. Şimdi ezanlar okunurken kulaklarımız duymaz oldu. Alınlarımız secdeden uzak. Söyleyin bizlere ne oldu. Ey kalp ey göz ve kulak. Bize onu anlat. Ey Hazreti Osman. Hayâlı imanlı gençlere iffetli kızlar nasıl nikâhlanır anlat anlat ki haramları seven kalpler yerinden sökülsün. Yasakları çiğneyen gözler hakiki gençler görsün. Kızlarını dünyalıklara değişen hainler Rasulullahtan ders alsın. Hatalarını anlayıp onalar sahip çıksın. Bize onu anlat. Ey dünya. En kıymetli misafirin kimdi. En çok Allah’ı kim sevebildi. Üzerindeki toprağa basan en yürekli yak kime aitti. Haydi söyle haykır âlemlere. Ahmed diye. Varlığımın sebebi sensin diye.

Mehmet Özata

Sitemizde sanatçıya ait toplam 5 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

sıra bulucu Geçici Mail Viski Fiyatları pdf kitap indir minecraft premium satın al 4XL Fantazi Gecelik Viski Fiyatları youtube mp3 dönüştürücül