İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Hoşgeldiniz, 19 Ocak 2023

Celaleddin Ada

Celaleddin Ada

Celaleddin Ada Türkiye’de “ilahi” ve “ilahi sanatçısı” denince akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Birçok ilahi eseri, onlarca albümü olan ve eserlerini en derin duygularla, kalbiyle ve içten söyleyen, yeri geldiği zaman insanı duygulandıran bir sanatçımızdır.
(Edit: Ahmet Yusuf Akan)
Hayatı: 1976 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara ve Kırıkkale’de tamamladı. Bu dönem içerisinde kaldığı yatılı medreselerde aynı zamanda Kur’an, hadis, fıkıh ve tefsir üzerinde eğitim almaya devam etti. Özellikle de medrese hocalarının ve ailesinin yönlendirmesi üzerine edebiyata olan ilgisi öne çıkan Celaleddin Ada bunu Hz. Muhammed’e duyduğu tarifsiz sevgiyle birleştirip, hayatını iki Cihan Sultan’ını methiyelerle anlatmaya vakfetti. Resulullah’a yazmış olduğu yüzlerce eseri besteleyip zaman içerisinde satış rakamları milyona ulaşmış ilahi albümleriyle taçlandırdı. Yurt içinde ve dışında sayısız konserlere imza atan sanatçımız çeşitli medreselerde ve Eskişehir Üniversitesinde öğrenim hayatına devam etmektedir.
Sosyal Medya Hesapları yetkili editör tarafından yönetilmektedir. Sanatçımıza destek olmak için resmi hesaplarını takip etmeyi unutmayın.
Albümler, Videolar, Etkinlikler, Organizasyonlar ve daha fazlası için Resmi İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sanatçıya Ait Eserler

sıra bulucu Geçici Mail Viski Fiyatları pdf kitap indir minecraft premium satın al 4XL Fantazi Gecelik Viski Fiyatları youtube mp3 dönüştürücül